Sohbet Programları

İnsanlar yaşamları boyunca hep arayış içindedir,kimimiz çevremizde bir arayış peşinde,kimimiz ise internet dünyasında mutlu olmaya çalışmak için sürekli yeni şeyler arıyoruz. Zamanla bu kadar araştırmalar sonuçunda bazen mutluluğu tam yakalıyoruz derken, önümüze çeşitli engeller çıkıyor, tökezliyoruz yine baştan başlıyoruz.

Hayat bir maraton bizlerde birer atletiz, nekadar hızlı koştuğun değil önemli olan bitiş çizgisine nasıl geldiğindir.Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için, sıkça internete girip kendimizi anlık mutlu edebilecek şeyler ararız. Türkiyede ilk internetin geldiği dönemlerde akla gelen şeylerden bir tanesi Sohbet Programları idi. Bir çok insanı bir arada toplayıp onların birbirileri ile yazışmalarını sağlamak için kurulan bu yerler,zamanla yaygınlaşarak çok fazla kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Öyle ki bu siteler  bir çok insan için bir umut ışığı olacak kadar önemli olmaya başlamıştı,kendi çevresinde görmediği ilgiliyi sanal dünyada bulmaya çalışanlar,gerçek hayatta olmak isteyipte olamadığı kişiyi burada olmaya çalışması vs. Kısaca internet bağımlısı olduk :)..

İlk olarak internet evlerden önce ortak alan dediğimiz internet kafelerde girmişti hayatımıza,sonra zamanla hızlı bir şekilde evlere verilmeye başladı. Tabi bu kadar yaygınlaşmaya başlamasından sonra her evde internet  ve bilgisayar bulunması insanları normal hayattan soyutlaştırıp,sanal hayata alıştırmaya başlamalarına neden olmuştur.

Akıllı telefonların seri bir şekilde üretime gecmesinden sonra elimizdeki bilgisayarların yerini alarak internet ihtiyaçımızı fazlasıyla karşılaması, toplumda çok farklı bir kullanıcısı kitlesi oluşmaya başladı evdeki internetlerin yerine cep telefonlarındaki internetlerin çok olması almaya başladı. Artık herkes akıllı cihazları üzerinden dilediği yerden istediği herşeyi yapabilecek potansiyele ve alt yapıya sahip olduğu için,sohbet programlarıda cebimize girmiş oldu. İstediğimiz her yerden rahatlıkla sitelere giriş yaparak anlık olarak yazmaya ve karşımızdaki ile iletişime hızlı bir şekilde geçebiliyoruz.

Sohbet Kanalları gerçekten bir çoğumuzun hayatında kalıcı olarak izler bırakmıştır,hala geçmişten bugune kalan dostluklar arkadaşlıklar olabiliyor.

Tıpkı benimde olduğu gibi, yıllardır internette tanışarak gerçek hayata taşıdığım bir çok dostum arkadaşım olmuştur, kimileri ile hala görüşüyor arada konuşuyoruz. Yani demem o ki aslında herşeyi yararında kullanır,ondan zevk almaya bakarsan gerçekten hem kendini mutlu edersin hemde çevrende seni mutlu edicek insanlar bulabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir