Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir? | Tacsohbet.Com

Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir?

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir?

DCP     28-08-16     Sohbet Et     Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir?     1254 Defa Okundu

 

Akciğer Kanserine Ne iyi Gelir?

Dünya üzerinde artık sıkça rastlanan bir hastalık olan akciğer kanseri, normal yaşamı olumsuz etkileyen ve diğer organ mekanizmalarını da etkileyen kötü huylu bir rahatsızlıktır.
Aşırı alkol tüketimi, yanlış besin tüketimi, kolestrolü yüksek gıda alınımı, sigara tüketimi, ileri derece astım ve KOAH gibi sorunlar da akciğer kanserine zemin hazırlayabilmektedir. Gün geçmiyor ki yeni bir şey öğrenmeyelim. Bilindiği üzere akciğer kanserine iyi geldiği düşünülen beta karotenin, akciğer kanserine faydasından çok zararının bulunduğunu araştırmalar kanıtlamıştır. İşte bu nedenle yeni yeni araştırmalar başlamıştır.
Bu hastalığa iyi gelen besinler oldukça fazladır. Ebegümeci, ısırgan, greyfurt, üzüm, limon, soğan, nane vb gibi besinler akciğer kanserine savaş açan besinlerdir. Özellikle üzüm, soğan, limon gibi gıdalar, sigaranın neden olduğu akciğer rahatsızlıklarına ve kanserine oldukça olumlu etki etmektedir. Sigara dumanının ciğerde bıraktığı isin silinmesine yardımcı olur.
Çoğu kanserde olduğu gibi akciğer kanserinde de moral oldukça yüksek olmalıdır. Ruh hali daima en iyi terapidir. Sinir, stres, üzüntü ve heyecandan kesinlikle uzak durulmalıdır. Hasta, en sevdiği insanlarla beraber mutlu bir ortam içinde olmalıdır. Sevdikleri yada sevdiği biri ile günün belli bir anında yürüyüşe çıkılarak temiz havanın solunması sağlanır. Tabi, hastanızı yormadan. Ayrıca piknik yapabilir ve doğa yürüyüşlerine de katılabilir.
Akciğer kanseri olan insanın aldığı nefes bile onu yaralar. Ağrılı ve sancılı alınan nefes onları zorlamaktadır. Buda üzülmelerine sebep olur. Bu nedenle daima destek olunmalıdır. Ağrılar ve hastalık bulgularının hafifletilmesi için daima yeşil sebzeler, narenciye, balık, meyve ve kaliteli tahıl ürünleriyle beslenmelidir. Şifalı otlardan kürler yapılarak ağrıların ve yaraların dinmesi sağlanabilir. Elbetteki doktor onayı ve gözetimi dahilinde olmalıdır. Uzman görüşler alınmadan kesinlikle denenmemelidir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.