Ayak Kokusuna Karşı Doğal Öneriler | Tacsohbet.Com

Ayak Kokusuna Karşı Doğal Öneriler

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Ayak Kokusuna Karşı Doğal Öneriler

DCP     02-09-16     Sohbet Et     Ayak Kokusuna Karşı Doğal Öneriler     939 Defa Okundu

ayak-kokusu

Ayak tüm canlıların kilit noktasıdır. Tüm gün boyunca bizimle her yeri dolaşan ayaklarımız, bizimle her yere seyahat eder bıkmadan usanmadan. Tüm bedenimizin yükünü taşıyan ayaklarımıza gerekli özeni ve ilgiyi göstermezsek ayaklarımız yorgun düşüp pes edebilir. Ayaklarımız vücudumuzun haritası gibidir. Diğer tüm organlarımıza giden sinirler ve damarlar ayaklardan başlar. Hatta günümüzde bazı uzmanlar ayaklara bakarak birçok hastalığın teşhisini yapabilmekte. Madem ki ayaklarımız bizim için bu kadar önem arz ediyor bizimde onları şımartmamız gerekir.
Ayak baķımı hayatımızda edinmemiz gereken en önemli alışkanlıklardan olmalı. Kim ister ki çatır çutur ,kurumuş ,çorak toprak gibi katılaşmış ayaklar, hatta daha kötüsü leş gibi kokan ayaklar. Aman Allahım düşünmesi bile korkunç! Tabi ki bunlar hayal ürünü değil gayet olabilecek durumlar boşuna dememiş atalarımız ,bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur diye.

Ayak kokması herkesin başı gelebilecek bir durum olup tamamen vücudumuzun fizyolojik reaksiyonları sonucu oluşur. Ayak kokusu terleme sonucu oluşur. Terimiz aslında kokusuz bir salgıdır ,terin kokmasına neden olan ise ortaya çıkan bakterilerin üremesi sonucu ortaya çıkan gazdır. Ayak kokusunu azaltmak istiyorsak terlemeyi en aza indirmemiz gerekir. Çünkü bakteriler kapalı, havasız ve nemli ortamları sever. Gün içinde çoraplarımızı sık değiştirmek ,bir ayakkabıyı üst üste giymemek mümkünse uzun aralıklarla giymek ayak kokusunun önüne geçebilir. Gün içinde ayakları soğuk su ve yumuşak bir sabunla yıkayıp kuruladıktan sonra biraz havalandırmak ise bakterilerin üremesini azaltır. Ayakkabı içlerini düzenli olarak temizlemek ve havalandırmak yine ayak kokusunu önlemeye yardımcı olabilir. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir tarifle ayaklarını doğal yollardan hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir paket vanilya ,veya vanilya özütü, gül suyu, bebe pudrası ve birkaç parça karanfili karışım haline getirip ayaklara iyice yedirip 30-40 dakika bekledikten sonra, bir mendille silince sonucu göreceksiniz. Yine ayakları adaçayı veya nane yağı gibi keskin ve ferah kokulardan oluşan sular ile yıkayıp ,bekletmek ayak kokusu sorununuzu çözmede yardımcı olacaktır. Bu önerileri dikkate alarak birkaç uygulamadan sonra net bir sonuç alabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.