Diyet Yaparken Yenmemesi Gerekenler | Tacsohbet.Com

Diyet Yaparken Yenmemesi Gerekenler

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Diyet Yaparken Yenmemesi Gerekenler

DCP     13-09-16     Uncategorized     Diyet Yaparken Yenmemesi Gerekenler     825 Defa Okundu

Diyet Yaparken Yenmemesi Gereken Meyveler

Karar verdiniz diyet yapmaya fakat yine de istediğiniz gibi zayıflamıyorsunuz. Verdiğiniz emek boşa gidiyor diye de üzülüyorsunuz. Peki hiç düşündünüz mü , belki uyguladığınız diyet programında bir takım hatalar vardır. Emeğinizin boşa gitmemesi için ve sağlıklı kilo vermeniz amacıyla biz sizlere bazı yenmemesi gereken besinlerden bahsedeceğiz.

Beyaz ekmek :

Diyetlerde kesinlikle uzak durulması gereken bir besindir. Beyaz ekmek yerine sizi öğünlerde doyurabilecek başka alternatifler yönelin. Beyaz ekmeğin içeriğinde karbonhidrattan başka bir şey yoktur. Dolayısıyla siz beyaz ekmeği tükettiğinizde vücudunuz onu şeker olarak algılar ve size o yönde doyum hissi verir.

Ayçiçek yağı :

Kilo alımından başka hiçbir işe yaramaz. O nedenle Ayçiçek yağı yağı yerine farklı alternatif ve sağlıklı yağlar tercih edin.

Patates :

Diyet listelerinde patates her zaman haşlanmış veya fırınlanmış olarak önerilir. Patatesi kızartmak veya cips olarak tüketmek vücutta yağ birikimine yol açtığından son derece zararlıdır.

%100 meyve suları :

Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta meyve sularını evinizde kendiniz yapmanızdır. Bu şekilde meyve suyunuz doğal ve de katkı maddesi içermeyen bir içecek olacaktır. Hazır meyve suları konsantre olduğundan dolayı sakıncalı olabilir.

Soda :

Yemeklerden sonra çoğumuz soda tüketiriz fakat diyetlerde veya diyette olmayanların meyve içermeyen sodaları tüketmeleri daha sağlıklı olacaktır. Çünkü meyveli sodaların içinde şeker katkısı bulunur ve bu şeker diyette hiç istenilmeyen bir besindir.

Abur cuburlar :

Diyet yaparken mutlaka çıkarmanız gereken abur cuburların size kilo almaktan başka hiçbir faydası yoktur. Öğün aralarında atıştırmak için abur cubur yerine alternatif olarak şekeri az olan meyveler tüketebilirsiniz veya kuru yemişlerden faydalanabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.