Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifi | Tacsohbet.Com

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifi

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifi

DCP     13-09-16     Uncategorized     Göz Altı Morlukları İçin Maske Tarifi     956 Defa Okundu

Göz altı morlukları genellikle alkol ve sigara kullanan kişilerde, aşırı yorgun olan kişilerde ve düzensiz uyku ve düzensiz beslenme yaşayan kişilerde görülür. Göz altı morluklarının önüne geçmek için uykunuzu iyi şekilde almalı, iyi dinlenmeli ve düzenli beslenmelisiniz. Ancak bunları yapmanıza rağmen yerleşmiş göz altı morluklarından kurtulamıyorsanız evde uygulayacağınız maskelerle kötü bir görüntü yaratmaya devam ediyorsa bir doktora başvurmanız gerekebilir. Genellikle doğru beslenme ve maskelerde göz altı morlukları geçer ancak yerleşmiş göz altı morluklarının bazı nedenleri de olabilir. Ailenizde göz altı morlukları çok belirgin olan birinin olması gibi. Eğer gözaltı morlukları kalıtsal değilse bu maskeler ile geçirebilirsiniz.
Yumurta beyazı, bal ve E vitamini takviyeleri ile göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Bu üçlüyü maske olarak da uygulayabilirsiniz. Ayrı ayrı bile cilde çok iyi gelen bu gıdalar, cildi zararlı bakterilerden arındırır, yumuşaklık verir, gözenekleri temizler ve gözenekleri küçültür.

E vitamini ise yıpranan cildin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. 1 adet E vitamini kapsülünü, 1 çay kaşığı bal ile karıştırıp krem haline getiri. Daha sonra 1 yumurtanın beyazını da bu karışıma ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı göz altlarına sürüp 5 dakika bekletip yüzünüzü suyla durulayın. Ancak suyun kesinlikle sıcak olmaması gerekiyor, bu karışımı soğuk su ile temizlemelisiniz.

Limon vücuttaki kararmaları önler ve cildi besler. Aynı zamanda limon cildi canlandırdığı için doğal olarak güçlü bir antioksidandır. Cildi beslediği ve E vitamini içerdiği için cildin ağarlaştırılmasında kullanılabilir. 1 çay kaşığı bademe küçük limonun yarısının suyunu sıkıp karıştırın. Oluşturduğunuz bu krem ile kararmış ve morarmış göz altlarına sürün. 10 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Gözüne kaçmamasına dikkat edin.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.