Instagram’da Nasıl Sohbet Edilir ? | Tacsohbet.Com

Instagram’da Nasıl Sohbet Edilir ?

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Instagram’da Nasıl Sohbet Edilir ?

DCP     28-06-19     Uncategorized     Instagram’da Nasıl Sohbet Edilir ?     1158 Defa Okundu

Instagram’da Nasıl Sohbet Edilir ?

Günümüzde en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, tüm dünya ile birlikte ülkemizde de geniş kitleler tarafından kullanıldığı görülmektedir. Akıllı telefon sahibi hemen hemen bütün internet kullanıcılarının Instagram platformu üzerinden hesap açarak bu platformda var olmaya devam etmektedir. Her ne kadar fotoğraf ve video ağırlıklı bir sosyal medya sitesi olsa da Instagram uygulaması üzerinden kişiler sohbet gerçekleştirebilmektedir.

Pek çok Instagram kullanıcısı internet üzerinden bu uygulama aracılığıyla yeni kişiler ile tanışmak ve onlarla sohbet ederek kaynaşmak istemektedir. Instagram uygulaması sayesinde ilk başta sanal olarak kurulan dostluk ve arkadaşlıklar yerini gerçek hayatta da uzun süreli birlikteliklere bıraktığı görülmektedir. Bu sebeple pek çok Instagram kullanıcısı uygulama üzerinden nasıl sohbet edileceğine dair internetten araştırma yaparak, yeni kişiler ile tanışma ve onlarla dostluk kurma adına önemli tüyolara ulaşmak istemekteler.

Fotoğraf ve video ağırlıklı bir uygulama olsa da Instagram sohbeti gerçekleştirmek mümkündür. Nitekim günümüzde internet üzerinde faaliyet gösteren chat siteleri ve benzeri platformların aksine Instagram fotoğraf ve video ağırlıklı bir sosyal medya sitesidir. Dolayısıyla uygulama içinde yeni insanlar ile tanışma konusunda mesajlaşmak ve diğer kullanıcılar ile konuşabilmek için yorum yazma yönteminden farklı bir uygulama söz konusu değildir. Ancak herkese açık olarak yorum yazmanın dışında Instagram sohbeti gerçekleştirebileceğiniz bir yöntemden bahsetmek mümkündür.

Instagram’da Nasıl Mesajlaşılır ?

Instagram’ınDirect Message yani kullanıcılar tarafından DM olarak adlandırılan kısmı sayesinde diğer Instagram kullanıcılarıyla mesajlaşmak mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Instagram uygulamasına girin.
  • Ekranda bulunan sağ üst köşedeki mesaj kutusu simgesine dokunun.
  • Açılan sayfanın sağ üst kısmındaki + butonuna dokunun.
  • Arkadaşınıza mesaj göndermeden önce galeriden bir fotoğraf seçin.
  • Daha sonra fotoğrafı göndermek için sağ üst kısımdaki ok butonuna dokunarak paylaşma ekranını açın.
  • Şurada Paylaş bağlantısı içinde yer alan DIRECT başlığını seçin.
  • Açıklama kısmına arkadaşınıza göndermek istediğiniz iletiyi ekleyin ve göndereceğiniz arkadaşınızı seçin.
  • Son olarak da ekranın sağ üst kısmında yer alan tik işaretine dokunun ve özel mesajınızı gönderin.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.