Instagram’da Sohbet Etmek İçin Dokun Ne Demek ? | Tacsohbet.Com

Instagram’da Sohbet Etmek İçin Dokun Ne Demek ?

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Instagram’da Sohbet Etmek İçin Dokun Ne Demek ?

DCP     29-06-19     Uncategorized     Instagram’da Sohbet Etmek İçin Dokun Ne Demek ?     2977 Defa Okundu

Instagram’da Sohbet Etmek İçin Dokun Ne Demek ?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birinin de Instagram uygulaması olduğu aşikardır. Çünkü neredeyse her akıllı telefon sahibi kişinin, en azından bir adet Instagram hesabına sahip olduğu bilinmektedir. Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de geniş kitleler tarafından kullanılan Instagram, özellikle son dönemde Facebook ve Twitter gibi büyük rakiplerini geride bırakarak, en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olarak zirvedeki yerini almıştır. Hal böyle olunca da her geçen gün yeni bir internet kullanıcısı, kendisine Instagram dünyasında yer edinebilmek için bu uygulamayı akıllı telefonlarına indirip, üyelik hesabı oluşturmaya devam etmektedir. Bunun akabinde de en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram hakkında da pek çok merak edilen konu gün yüzüne çıkmaktadır.

Instagram’da Nasıl Sohbet Edilir ?

Yazımızın başlığı ile bağlantılı olarak Instagram uygulanmasında diğer kullanıcılarla sohbet gerçekleştirmek için yapılması gereken birtakım işlemler olduğunu vurgulamak gerekir. Zira Instagram, diğer sosyal medya siteleri ve uygulamaların aksine sohbet odaklı bir internet sitesi değildir. Dolayısıyla internet üzerinden hizmet veren bir chat sitesi gibi Instagram’da sohbet gerçekleştirmek mümkün değildir. Çünkü Instagram fotoğraf ve video paylaşımı ağırlıklı bir uygulamadır. Bu yüzden kişiler arasında yani diğer Instagram kullanıcılarıyla sohbet etmek isteyen kişiler, bu kullanıcıların kendi hesaplarında paylaştıkları fotoğraf ve videoların altına yorum yaparak iletişimde bulunabilirler. Ancak herkese açık bir yorumla sohbet gerçekleştirmek yerine özel olarak Instagram’da sohbet gerçekleştirilmek isteniyorsa bu durumda kullanıcıların yararlanabileceği Direct Message özelliği kullanılmalıdır. Instagram kullanıcıları tarafından DM olarak adlandırılan bu yöntemle kullanıcılar arası mesajlaşmak mümkündür.

Instagram Direct Message Nasıl Atılır ?

Instagram’da sohbet etmek için yapmanız gerekenler Direct Message ile belirlenmiştir. Arkadaşlarınıza DM yöntemiyle mesaj atarak onlarla sohbet gerçekleştirmek istiyorsanız şunları yapmanız gerekiyor:

  • Instagram uygulamasının ana ekranında sağ üst köşede yer alan mesaj kutusu simgesine dokunun.
  • Ekrana gelen sayfada sağ üst kısımda yer alan + butonunu seçin.
  • Sohbet etmek istediğiniz arkadaşınıza öncelikle galeriden göndermek istediğiniz bir fotoğraf seçin.
  • Fotoğrafı göndermek için ekranın üst kısmındaki ok butonuna dokunun.
  • Şurada Paylaş menüsü içinde Direct başlığını seçin ve iletmek istediğiniz mesajınızı yazarak gönderiyi tamamlayın.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.