Işıltılı Bir Cilt İçin Öneriler | Tacsohbet.Com

Işıltılı Bir Cilt İçin Öneriler

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Işıltılı Bir Cilt İçin Öneriler

DCP     13-09-16     Uncategorized     Işıltılı Bir Cilt İçin Öneriler     829 Defa Okundu

Özellikle kadınlar için parlak ve canlı bir cilde sahip olmak çok önemlidir. Bu yüzden kadınlar, cilt bakımına gerekli özeni gösterirler. Hatta bu konuya fazla paralar harcamak da onlar için önemli değildir. Fakat doğal yöntemlerle de cilt bakımının mümkün olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Bu yüzden doğal ürünler kullanarak da cildinize canlılık katabilirsiniz. Gelin biraz örneklerle durumu açıklayalım. Cildi canlandıran ve ışıltı katan meyvelerden biri kividir. Taşıdığı C vitamini sayesinde cildin gençleşmesi açısından etkilidir. Bunun dışında ciltte kolajen sentezini arttırır. Bu yüzden esasen C vitamini içeren brokoli, maydanoz, greyfurt gibi besinler sıklıkla tercih edilmelidir. Somon balığı da cilt ışıltısı ve kırışıklıklar açısından etkilidir. Ciltte oluşabilecek olan kırışıklıkların önlenmesinde yardımcı olur.

Haftada 2 kez, ızgara olan tüketilen somon balığı bu yüzden çok faydalı olacaktır. Yaşlanma karşıtı olan bu besini sıklıkla tüketebilirsiniz. Ayrıca somon balığı kuruyan cildi de canlandırıyor. A vitamini, cildi daha gergin bir hale getirir. Cildin su tutma kapasitesini de arttırır. Bu yüzden A vitamini içeren besinler sık sık tüketilmelidir. Bunlar balık yağı, yumurta, karaciğer, tereyağı, peynir gibi besinlerdir. Ayrıca koyu yeşil sebzelerde, portakal, mandalin, mango gibi meyvelerde de A vitamini oranı yüksektir. Bu besinleri tükettiğiniz takdirde cildinizdeki lekeler de azalır ve cildiniz parlar. E vitamini de iyi bir antioksidan olduğundan, yaşlanma karşıtı bir vitamin olarak karşımıza çıkar. E vitamini sayesinde cilt daha canlanır ve nemlendir. Bu yüzden fındık, ceviz, ton ballığı, balık yağı, yumurta sarısı gibi E vitamini içeren besinlerden tüketmelisiniz. Bunların dışında günde 1.5-2 litre su tüketmek de cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.