Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri | Tacsohbet.Com

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri

DCP     02-09-16     Uncategorized     Karma Ciltler İçin Bakım Önerileri     822 Defa Okundu

140701162

140701162

Cildimiz belki de bizim en değerlimiz. Ona iyi bakmak için onca nemlendirici, krem, sabun, jel kullanıyoruz. Bunları seçmeden önce mutlaka yağlı cilt için mi kuru cilt için mi olduğuna da dikkat ediyoruz. Peki karma ciltler ne yapacak? Öncelikli olarak cildimizin karma olduğunu nasıl anlarız bunun için ufak bir test yapmalıyız. Bir kağıt üzerine pudra döküp ardından yüzümüzde belirli noktalara bu kağıdı sürmeliyiz. Alın çene yanaklar ve burun etrafına sürülen pudralı kağıt en çok nerede pudra bırakıyor ise bilin ki o bölge yağlıdır. Eğer yüzünüzde eşit ve az oranda pudra kaldıysa yüzünüz normal ve kuru cilde daha yakın olabilir. Yüzünüzde eşit oranda bir dağılım var ve fazlaca pudra yüzünüzde kaldıysa yağlı bir cilde sahipsiniz demektir. Ancak belirli bölgelerde özellikte T bölgesinde yoğun oranda pudra kaldıysa cildiniz karma bir cilttir ve bakımını bu doğrultu da yapmak zorundasınız.

T bölgesi yağlı olan karma ciltlerin bakımı diğer cilt tiplerine nazaran biraz daha zordur. Nemlendirici, jel, krem, sabun seçerken karma ciltlere uygun ürünler seçmek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra günde 2 ya da 3 kere T bölgenizi temizleme jelleri ile yıkarsanız bu bölge de yağ birikimi azalacak ve siyah nokta akne gibi sorunlarla karşılaşma olasılığınız azalacaktır. T bölgesi için hafta da 2 kere limon ile maske yaparak sivilce oluşumu önüne geçebilirsiniz. Bunun yanında maya maskesi ile T bölgenizde ki parlamaya son verebilir ve bölgenin yağ dengesini düzenleyebilirsiniz. T bölgesi yağlı olanlar fondöten kullanımın da oldukça dikkatli olmak zorundadır. T bölgesi harici yerlerde kuruma yapabilen fondötenler için nemlendirici kullanırken T bölgesi için fondötenin ardından pudra ile parlamanın önüne geçilmelidir. Öneriler dikkate alındığı takdirde düzgün görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.