Kışıklardan Kurtulmanın Yolları | Tacsohbet.Com

Kışıklardan Kurtulmanın Yolları

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Kışıklardan Kurtulmanın Yolları

DCP     13-09-16     Uncategorized     Kışıklardan Kurtulmanın Yolları     847 Defa Okundu

Yüzde meydana gelen kırışıklıklar yaşa bağlı olarak artabilir. Ancak kırışıkların artmasının nedeni yaştan farklı olarak birden çok farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Ciltte ve yüzde meydana gelen kırışıklıkların azalması için öncelikli olarak kişinin bol miktarda C vitamini tüketmesi ve sağlığına daha da özen göstermesi gerekmektedir.

-Sırt üstü uyumak; özellikle uyku sırasındaki pozisyonlar yüzde oluşan kırışıklıkların azalmasında oldukça etkilidir. Kişinin gece yatarken sırt üstü şekilde uzanarak uyuması daha doğru olacaktır.
-Kırışıkların azalması için özellikle balık tüketimi oldukça önemlidir. Balık içeriğindeki vitaminlerden dolayı cildin pürüzsüz ve doğal görünmesine yardımcı olduğu gibi kırışık azalmasında da oldukça etkilidir.

-Gözleri kısmamak ve özellikle güneşte bulunulduğu zamanlarda güneş gözlüğü kullanımı oldukça önemlidir. Güneşe çıkıldığı zamanlarda güneş koruyucu ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Güneş koruyucu kullanmak hem cildin korunması hem de kırışıkların ve cilt lekelerinin oluşmaması için oldukça gereklidir.
-Ciltte meydana gelen kırışıklıkların önlenmesi için makyaj yapan kadınların makyaj ürünlerini olduğunca bitkisel kaynaklı tercih etmeleri gerekmektedir. Makyajdan sonra temizlemede de olduğunca özenli davranılmalı ve makyaj silinmeden yatılmamalıdır.
-Yüzde meydana gelen kırışıklıkların önlenmesi için yüzün fazla yıkanmaması gerekmektedir. Yüz yıkandığı zamanda çok soğuk suyla veya çok sıcak suyla yıkanmamalıdır. Yüzün yıkama sırasında hafif ve dairesel hareketlerle yıkanması da bu bakımdan oldukça önem taşımaktadır.
-Soya tüketimi cildin yenilenmesini ve daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca bol miktarda ve düzenli olarak soya tüketen kişilerin cildinin daha parlak ve daha sıkı bir görünümde olduğu kanıtlanmıştır. Kırışıkların azalmasına yardımcı olur ve oluşumunu da önler.
-C vitamini tüketmek; C vitaminin tüketilmesi cildin daha gergin ve daha parlak görünmesine yardımcı olmaktadır. C vitamini bakımından oldukça zengin olan besinler tüketildiği taktirde cildin daha parlak ve kırışıkların daha az olduğu gözle görülebilir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.