Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ? | Tacsohbet.Com

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

DCP     13-09-16     Uncategorized     Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?     946 Defa Okundu

Kış mevsiminde cilt bakımları cildine önem verenler için oldukça önemlidir. Nemin düşük olduğu karasal böğeler de cilt çok zor durumda kalmaktadır. Nemsizlik cildin kurumasına sebep olmaktadır. Kuruyan ciltte yıpranır ve kırışık oluşumuna sebep olur. Bu yüzden kışın büyük bir titizlik gerekmektedir cilt için. Kış aylarında cildi kimyasal bakım ürünlerinden uzak tutmakta fayda vardır. Zaten soğuktan ve nemsizlikten zarar gören cilt kimyasal ürünler yüzünden daha çok zarar görmektedir. Kışın doğal cilt bakımları uygulamak daha doğrudur. Kış aylarında banyo yapılırken sıcak sudan uzak durulmalıdır. Ilık su ile cildin temasta bulunması daha sağlıklıdır. Banyo yapılmadan önce doğal yağlar ile cilde masaj uygulana bilinir. Susam yağı bu konuda iyi sonuçlar vermektedir. Kış mevsiminde cilde uygun sabunlar kullanılmalıdır ve özellikle sert sabunlardan uzak durulmalıdır.

Saf yağ içeren sabunlar ve sütlü sabunlar tercih edilmelidir. Cilde yeteri kadar nemin alına bilinmesi için sıvı tüketimine önem verilmelidir. Vücuda alınacak besin tüketimi de kış aylarında cilt için oldukça önemli bir husustur. Cildin sağlığı için vücudunda sağlığı enerji düzeyi oldukça önemlidir. Kış aylarında meyve ve sebze tüketimi artmalıdır. Vücudun su ihtiyacını karşıladığı için cildin de nemini karşılamaktadır. Hava kirliliği cilt üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. O yüzden özellikle kış aylarında cilt temizliğine oldukça dikkat edilmelidir. Düzenli olarak cildin temizlenmesinde fayda vardır. Kışın cilde bal maskesi uygulana bilinir. Bal maskesi cildi derinlemesine temizler ve canlanmasına sebep olur. Bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı yulaf ezmesi karışımını yüze uygulayıp yaklaşık 15 dakika bekletelim. Ardından ılık su ile durulayalım. Bunu hafta da bir kez uygulayalım. Cilt üzerinde olan olumlu etkisini kısa sürede göreceksiniz. Özellikle yağlıya yakın normal ciltlerde daha fazla etki göstermektedir. Kış mevsiminde muz elma portakal gibi meyvelerden de elde edilen maskeler mevcuttur. Bu maskeleri evde kendimiz çok kolay bir şekilde hazırlayıp uygulaya biliriz. Bu tarz meyveler cildin dostudur. Bir diğer yandan ise aleovera içeren ürünlerde cilt için oldukça yararlıdır. Kışın cilt bakımında kullanılan ve önerilen bir numaralı cilt ürünleridir. Cilt için kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermeyen ürünler kullanılması gerekmektedir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.