Limon Suyunun Faydaları Nelerdir? | Tacsohbet.Com

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir?

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir?

DCP     13-09-16     Uncategorized     Limon Suyunun Faydaları Nelerdir?     859 Defa Okundu

Günlük yaşamımızda beslenme biçimimiz sağlık durumumuzu nedenli ele veriyor olsa da, kimi zaman doğanın bizlere sunduğu bir takım besinlerin doğru ve düzenli kullanımı ile beslenme şeklimiz ne olursa olsun sağlıklı kalmayı başarabilmemiz mümkün olabilmektedir. Örneğin uzmanlara göre yemek öncesi içilen 2 bardak suyun tükettiğimiz besinlerin sindirimini kolaylaştırmasını sağlayacağı ve metabolizmayı harekete geçireceği teorisi gibi.. Nitekim burada söz konusu olan yediğiniz besinlerin değerinden ziyade yemek öncesi içilen 2 dolu bardak suyun vücuda sağladığı katkıdır. Bu yazı dizimizde değineceğimiz konu ise limonun bizlere sağlamış olduğu faydalardır. Limon içeriğindeki vitaminler ve antioksidan etkisi ile yalnızca ağız yolu ile tüketiminde fayda sağlamamakla beraber aynı zamanda kullanım alanı ve insanoğluna yararı oldukça geniş olan bir besin öğesidir. Genel olarak salatalarımıza kattığı o ekşi tadı ile biliniyor olsa da bu kez sizleri limonun hiç bilinmeyen diğer faydaları ile tanıştıracağız.

*Cildi tazeler, lekeleri gidermeye yardımcı olur, ciltte derinlemesine bir temizlik sağlar.
*Ağda sonrası cilde sürüldüğünde sahip olduğu asidik özellik ile ağdanın içeriğindeki şekerden dolayı kıl köklerinin beslenmesinin ve kılların oluşumunun önüne geçer.
*Limon, su içerisine sıkılarak sabah akşam tüketildiği takdirde vücuttaki fazla yağın yakılmasına yardımcı olur.
*Yemeklerde tüketildiğinde sindirimi kolaylaştırır ve hazımsızlığı giderir.
*Günlük iki damla göze damlatılan limon, göze canlılık verir ve göz sağlığını korur.
*Cilde düzenli olarak uygulandığı takdirde ciltte bakteri oluşumunun önüne geçerek olası enfeksiyonlara karşı cildi korumaya alır.
*Saça limonlu su kürü uygulandığı takdirde kaşıntıyı gidererek kepek oluşumunu önler.
*Diş temizliğinde mükemmel sonuçlar verir. Dişlerinizi fırçalayamadığınız durumlarda yarım limon ile temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
*Gribal hastalıklara karşı vücudu korur.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.