Sivilceler İçin Maya Maskesi Nasıl Yapılır? | Tacsohbet.Com

Sivilceler İçin Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Sivilceler İçin Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

DCP     13-09-16     Uncategorized     Sivilceler İçin Maya Maskesi Nasıl Yapılır?     905 Defa Okundu

Ergenlik bittikten sonra sivilcelerinde geçeceği düşüncesi herkesi mutlu etse de ne yazık ki ergenliğin sonrasında da yağlı cilt ve genetik yapı bazı insanlar da sivilceden kurtuluşa izin vermiyor. Özellikle yağlı T bölgesinde her yaş grubunda belirli aralıklarla çıkan sivilceler can sıkıcı olabiliyor. İster ergenlik sivilcesi olsun, ister genetik, ister stresten. Her ne durumda olursa olsun çıkan sivilcelerden maya maskesi ile kurtulmak mümkün. Oldukça kolay hazırlanan ve uygulaması da hazırlanması kadar basit olan maya maskesi her cilt tipinde kullanılabildiği gibi cilde de daha sağlıklı bir görüntü veriyor. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maskeyi gönül rahatlığı ile uygulayabilir ve sivilcelere veda edebilirsiniz.

Maske için gerekli malzemeler;
– 1 adet yaş maya
– 3-4 damla limon suyu

Alerjik durumunuz yok ise bu iki karışımı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak alerjik reaksiyona karşı limon yerine süt ile maskeyi uygulayabilme şansına sahipsiniz.
Maya ve limon suyunu karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra yüzümüzü de maske için hazır hale getirmeliyiz. Temizleyici jel ile yüzümüzü yıkayıp iyice kuruttuktan sonra krem kıvamında ki maya maskesini uygulayabiliriz. Göz altları hariç tüm yüze yayıp maskeyi sürüyoruz ve ardından 30 dakika kuruması için bırakıyoruz. Yüzde kurumaya başlayan bu maske ciltte gerginlik yapacaktır. Maskenin bekleme süresi içinde çok fazla konuşmadan yüz kaslarını hareket ettirmeden oturmakta fayda var. Yarım saatin ardından ılık su ile maske cilde zarar vermeden yavaş yavaş temizlenmelidir. Maskeden temizlenen cilt ardından soğuk su ile iyice yıkanır ve nemlendirici krem ile yüz nemlendirilir. Maskenin ardından yüzünüz yağ dengesine kavuşacak ve sivilce oluşumu engellenecektir. Hafta da 3-4 defa uygulayabileceğiniz bu maskeyi , sadece T bölgesinde de uygulayabilir ve bölgenin yağ dengesini bu şekilde koruyabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.