Yorgun Ciltler İçin Bakım Önerileri | Tacsohbet.Com

Yorgun Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

veya

Mirc İndir

Yorgun Ciltler İçin Bakım Önerileri

DCP     13-09-16     Uncategorized     Yorgun Ciltler İçin Bakım Önerileri     883 Defa Okundu

Yorgun ciltler, pek çok etkenle birlikte ortaya çıkar. Alkol tüketimi, sigara tüketimi, çevre ve hava kirliliği, Güneş ışınları, toz, duman ve rüzgar gibi etkiler cildin yorgun düşmesine neden olur. Bunlardan etkilenen cilt solgun ve mat görünmeye başlar. Zamanla kırışıklıklar artar ve cilt sarkar. Yorgun ciltlerde sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu da sık sık görülür. Cildinizi canlandırmak ve parlatmak için bakım yapmanız şarttır. Uygulayabileceğiniz basit yöntem ve maskelerle cildinizi eski güzelliğine kavuşturabilirsiniz.

BADEM YAĞLI MASKE:

– Çeyrek limon
– 1 tatlı kaşığı bal
– 1 tatlı kaşığı badem yağı
– Bir miktar taze fasulye
Öncelikle taze fasulye haşlanır. Haşlanan fasulyeler bir çatal yardımıyla iyice ezilir. Diğer malzemeler de fasulyenin olduğu kaba alınır ve iyice karıştırılır. Ardından maske tüm cilde uygulanır. Yarım saat kadar ciltte bekletildikten sonra durulanır. Haftada bir kere uygulanan bu maske ciltteki yorgunluk belirtilerini alıp götürür.

AVOKADO MASKESİ:
– Olgunlaşmış avokadonun yarısı
– 1 tatlı kaşığı polen
– 1 tatlı kaşığı bal
– Yarım çay bardağı çiğ süt ( taze olmalı )
Bütün malzemeler bir kapta iyice karıştırılır. Ardından tüm cilde ve boyun bölgesine masaj yaparak uygulanır. Yarım saat kadar bekletilen maske, su ile durulanır. Solgun ciltlerin, canlılığını geri kazanması için rahatlıkla uygulanabilir.

YUMURTA MASKESİ:
– 1 tane yumurta sarısı
– Gül suyu
– 2 tatlı kaşığı susam yağı
– Pamuk
Susam yağı ve yumurtayı bir kasenin içinde karıştırın. 20 dakika beklettikten sonra bir pamuğa gül suyu dökerek cildinizi silin. Ardından su ile durulayın.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tac Sohbet

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

TacSohbet.com, İştirakı olup tüm hakları saklıdır.